Zapuszczając się w dzikie, nietknięte cywilizacją tereny musisz być gotowa na wszystko. Techniczna kamizelka puchowa Nano Puff Vest marki Patagonia to nieoceniony towarzysz wyprawy, któremu niestraszne gwałtowne załamania pogody, niska temperatura, czy wilgotne warunki na szlaku.

Wiatroszczelna konstrukcja jest wysoce odporna na wilgoć, co jest zasługą wykorzystania odpychającego wodę wykończenia DWR. Nano Puff Vest wykonano w 100% z recyklingowanego poliestru, co przekłada się na odporność na uszkodzenia mechaniczne i Twoją świadomość pro ekologicznego postępowania. Ekologiczne wypełnienie PrimaLoft® Gold Insulation Eco należy do najwyższej kategorii ocieplin PrimaLoft® zapewniając odzieży właściwości kompresyjne, szybkoschnące i rewelacyjnie izolujące. Ocieplina ta zachowuje swoje zdolności cieplne nawet gdy jeszcze praktycznie w całości przemoczona.

Nano Puff Vest wyróżnia się wyjątkową kompresją, łatwo zapakujesz ją do kieszeni na piersi i wygodnie przeniesiesz. Model posiada certyfikat Fair Trade™ świadczący o tym, że pracownicy biorący udział w procesie produkcyjnym otrzymują godziwe wynagrodzenie, a ich praca odbywa się w bezpiecznym i odpowiednio przygotowanym miejscu.


Parametry:

 • krój Regular Fit
 • materiał:
  • główny: 100% 20-den poliester z recyklingu z impregnacją DWR
  • podszewka: 100% 22-den poliester z recyklingu z impregnacją DWR
  • wypełnienie: 60g PrimaLoft Gold Insulation Eco (100% poliester z recyklingu)
 • standard bluesign®
 • certyfikat Fair Trade™
 • waga: 207g
 • dół regulowany ściągaczem
 • 2 zapinane na zamek kieszenie boczne
 • 1 wewnętrzna kieszeń na piersi
 • klapa przeciwwiatrowa wzdłuż zamka głównego


Co wyróżnia markę Patagonia:


PrimaLoft® Gold Insulation Eco- ekologiczna wersja ociepliny PrimaLoft® w 55% stworzona na bazie materiałów z recyklingu. Wypełnienie należy do kategorii Gold, którą wykorzystuje się jedynie w wyrobach bazujących na najbardziej zaawansowanych technologiach. Przy stosunkowo niskiej wadze oferuje ona znakomite właściwości izolacyjne, porównywalne do tych, jakimi wyróżnia się naturalny puch.Wypełnienie PrimaLoft® PrimaLoft to lekkie i bardzo elastyczne warstwy izolujące. Materiały te chroniią przed przenikaniem chłodu, wiatru a także wody, pozwalając przy tym na swobodne oddychanie skóry.Recycled polyester - to poliester wytwarzany z recyklingu z plastikowych butelek po napojach. Patagonia to pierwszy producent, który przekształcił śmieci w odzież outdoorową. Był to pierwszy krok w kierunku bardziej zrównoważonego systemu - takiego, który zużywa mniej zasobów i lepiej chroni ludzkie zdrowie. Zastosowanie poliestru z recyklingu zmniejsza naszą zależność od ropy naftowej jako źródła surowców. Ogranicza odrzuty wydłużając w ten sposób okres eksploatacji składowiska i redukując toksyczne emisje ze spalarni. Powoduje przede wszystkim mniej zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby w porównaniu do używania zwykłego poliestru w przemyśle odzieżowym.


DWR (Durable Water Repellent)- to wytrzymałe, hydrofobowe wykończenie materiałów i tkanin. Powoduje skraplanie wody, dzięki   czemu tkanina zewnętrzna nie wchłania wilgoci. Impregnacja DWR słabnie z upływem czasu i ilością wykonywanych prań, określone przez producenta parametry informują, po jakiej ilości prań konieczne jest jego odnowienie.DWR (Durable Water Repellent)- to wytrzymałe, hydrofobowe wykończenie materiałów i tkanin. Powoduje skraplanie wody, dzięki czemu tkanina zewnętrzna nie wchłania wilgoci. Impregnacja DWR słabnie z upływem czasu i ilością wykonywanych prań, określone przez producenta parametry informują, po jakiej ilości prań konieczne jest jego odnowienie.Bluesign® to uznawany na całym świecie standard jakości w dziedzinie ochrony środowiska i ludzi, uwzględniającym ścisłe wytyczne środowiskowe. Jego głównym celem jest ochrona środowiska, zdrowie w miejscu pracy oraz ochrona konsumenta.


Fair Trade Certified™- znak ekologiczny przyznawany przez amerykańską organizację TransFair USA, będący przyznawany producentom, którzy płacą godziwe wynagrodzenie, zapewniają bezpieczne warunki pracy, oferują swoje produkty przy udziale jak najmniejszej liczby pośredników i dbają o środowisko naturalne.  


Napisz opinię

Please login or register to review

Bezrękawnik puchowy damski Nano Puff Vest Patagonia (iggy blue) - sklep Wspaniały Odzież Damska FvLHQdgC

 • Kod produktu: FvLHQdgC
 • Dostępność: W magazynie
 • 299.00PLN
 • 77.00PLN


Dostępne opcje


Related Products